Aktuality

Startuje diecézní projekt Adoptuj si kněze


Obrázek ke zprávě

Ostrava - V den slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, která je také Dnem modliteb za posvěcení kněží, spouští Diecézní centrum pro mládež novou aktivitu. Věřící bez ohledu na věk se budou moct přihlásit k tzv. modlitební adopci některého z kněží. Jak vše funguje? Popíšeme v článku.

„Kněží nejsou bohové. Potřebují naši modlitbu. Stejně jako oni prosí při mších svatých za nás farníky, tak i my můžeme pamatovat na ně," uvádí Karolína Chovancová z Diecézního centra pro mládež. Inspirace přišla z center pro mládež v olomoucké arcidiecézi a brněnské diecézi. Jak kdo modlitební adopci pojme, záleží na kreativitě. Krom každodenní krátké modlitby se dá například vyrazit na modlitební pouť: zkrátka nosit vylosovaného kněze v srdci.

Princip je prostý. Zájemci o modlitební adopci by měli napsat e-mail na adresu: dcm@doo.cz s předmětem „Adopce kněze". Z Diecézního centra pro mládež jim pak přijde jméno vylosovaného kněze a také krátká modlitba, které je možné se držet. DCM zároveň uchává v tajnosti, kdo se za koho modlí. Případné propojení s konkrétním knězem je tedy čistě dobrovolné a záleží na každém účastníkovi. Aktivita oficiálně začíná v pátek 16. června v den slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

Vše přehledně shrnuje grafika vpříloze.

Převzato ze stránek Biskupství ostravsko-opavské: www.doo.cz/posledni-zpravy/5743.....Vložil:Petr Čala
Vloženo:14.7.2023
Zobrazovat do:  31.12.2023   stopCharita Třinec