Aktuality

Diecézní pouť za sv. Hedvikou


Obrázek ke zprávě

Diecéze – V sobotu 9. března zveme ke společné pouti za sv. Hedvikou. Připomeneme si tak 850. výročí od narození patronky naší diecéze i celého Slezska. V modlitbě u jejího hrobu předložíme Bohu také život našich farností a diecézního společenství. Pouť tak navazuje na modlitební setkání spojená s nástupem biskupem Martina do úřadu diecézního biskupa.

Papež Jan Pavel II. vetkl naší diecézi do vínku patronku sv. Hedviku. Středověká žena, šlechtična, křesťanka, matka i velká podporovatelka řeholního života spojuje různá místa ve střední Evropě. Narodila se totiž v Bavorsku, většinu života ale strávila ve Slezsku. Právě do Třebnice, kde založila klášter cisterciaček, zamíříme jako ostravsko-opavská diecéze na společnou pouť.

Nebude to poprvé. Diecézní pouť do Třebnice se odehrála i před sedmi lety (v říjnu 2017). Tehdy to bylo u příležitosti 750 let od kanonizace naší diecézní patronky. Fotogalerii ze mše svaté, kterou sloužil biskup Martin David, najdete zde.

Program letošní poutě v sobotu 9. března má dva centrální body – prvním bude společné slavení Eucharistie v bazilice sv. Hedviky v 10:30 hodin. Ve 14 hodin se pak v bazilice sejdeme znova k modlitbě u hrobu světice a pouť uzavřeme modlitbou adorace Nejsvětější svátosti oltářní.

DOPRAVA - INFORMACE PRO TŘINECKOU FARNOST:

Děkanát Frýdek vypravuje autobus, který bude zastavovat v Třinci. Prosíme zájemce z třinecké farnosti, kteří chtějí využít této možnosti dopravy, aby se registrovali na stránce frýdecké farnosti:

https://registrace.agendafarnosti.cz/?f=ZW5RNGVVMHFiWUliWVR6OGxzRlMwZz09OjopGj%2FDbBgA4UAxfwzOz2Q4

Na stránce ve spodní části vyberte v roletce "Vyberte, kam se chcete registrovat " položku "Diecézní pouť za sv. Hedvikou /Trzebnice (PL)" a doplňte své údaje.

DALŠÍ MOŽNOST DOPRAVY:

Na společné dopravě se mohou domluvit jednotlivé farnosti nebo děkanáty. Biskupství ostravsko-opavské zajistí autobus, který vyjede v 5:00 z Frýdku-Místku (ul. Politických obětí) a druhou zastávku bude v 5:30 u Biskupství ostravsko-opavského na ostravském Kostelním náměstí. Přihlašování najdete ZDE. S případnými otázkami k pouti i společné dopravě se můžete obracet na biskupského vikáře P. Daniela Víchu (dvicha@doo.cz). Cena za společnou dopravu činí 600 Kč na osobu.

Převzato z biskupství: Vložil:Petr Čala
Vloženo:2.2.2024
Zobrazovat do:  9.3.2024   stopCharita Třinec